Aktywne popołudnie na ściance wpinaczkowej w Lubaszu

2016.04.23

W ramach innowacji pedagogicznej „Szlachetne zdrowie” uczniowie naszej szkoły biorą aktywny udział w licznych zajęciach związanych ze zdrowym odżywianiem, jak i propagowaniem aktywnego wypoczynku wśród dzieci.

Członkowie koła „Szlachetne zdrowie” oraz uczniowie z klas VI a i VI b w dniu 21.04.2016r. (w godzinach popołudniowych) wybrali się do Lubasza na ściankę wspinaczkową. Podczas zajęć dzieci miały okazję pod okiem doświadczonej kadry miłośników wspinaczki wysokogórskiej, wspinać się po 12 metrowej ściance.

Kilku uczniom udało się pokonać całą wysokość ścianki. Wykazali się oni dużą determinacją i sprawnością fizyczną. Wszyscy uczniowie przejawiali duże zaangażowanie i wytrwałość podczas wspinaczki.

Całej grupie taka forma spędzania wolnego czasu bardzo się podobała. Dzieci wyraziły ogromne zainteresowanie wzięciem udziału w kolejnych tego typu zajęciach.

Opiekunowie:

I. Dąbrowska