Innowacja pedagogiczna „Z ekologią na ty”

2016.04.30

Zgodnie z przyjętym harmonogramem realizowanego projektu, po pobycie w Centrum Edukacji Przyrodniczej w Dąbrowie i Chalinie nadszedł czas na wycieczkę do Kórnika, Rogalina i Puszczykowa. Dnia 28.04.2016r. uczniowie z kl. IV b, kl. IV c i członkowie Koła Ekologicznego wzięli udział w wycieczce edukacyjnej, której celem było pogłębienie wiedzy przyrodniczej i historycznej dotyczącej naszego regionu jak i świata. W Kórniku zwiedziliśmy zamek, a podczas pobytu w arboretum przeszliśmy ścieżką edukacyjną „Drzewa świata”, podziwiając pięknie kwitnące magnolie oraz różne ekosystemy. W Rogalinie zachwyciły nas piękne wnętrza pałacu, a podczas spaceru po parku pałacowym, który należy do Rogalińskiego Parku Krajobrazowego widzieliśmy słynne dęby - pomniki przyrody: Lecha, Czecha i Rusa. Ostatni punkt wycieczki to pobyt w Muzeum Podróżniczo-Literackim A. Fiedlera. Przewodnikiem po muzeum był wnuk słynnego podróżnika, który bardzo ciekawie opowiadał o ekosystemach świata i żyjących tam roślinach i zwierzętach. Natomiast na dziedzińcu uczniowie mogli zwiedzić między innymi wierną replikę statku Krzysztofa Kolumba - Santa Maria.

E. Spychała

D.Tritt