Wiosenne porządki na cmentarzu ewangelickim w Wartosławiu

2016.05.09

Odpowiadając na prośbę Towarzystwa Miłośników Ziemi Wronieckiej nasi uczniowie  jako pierwsi rozpoczęli wiosenne porządki na cmentarzu ewangelickim w Wartosławiu. Trzydziestu ośmiu uczniów klas VI A, B i C  w dniu 06. 05. 2016 roku - w ramach zajęć koła regionalnego, pod opieką pani Iwony Dąbrowskiej, nauczycielki przyrody  i historii Marii Ignaszczak, przystąpili do sprzątania terenu po jesienno-zimowej aurze. Jedni zbierali gałęzie, inni wypalone znicze, a pozostali grabili liście, ładowali je do dużych worków, a następnie na przyczepkę. Czas przeznaczony na pracę został połączony z poznaniem historii tego miejsca. Wartosław to w końcu wieś, która leżała na styku trzech kultur: polskiej, niemieckiej i żydowskiej.