Warsztaty żywieniowe dla uczniów klasy II b

2016.05.15

Członkowie koła "Szlachetne zdrowie" w ramach realizacji innowacji pedagogicznej przygotowali dla uczniów klasy II b naszej szkoły warsztaty żywieniowe.

Uczniowie ci brali wcześniej udział w podobnych warsztatach żywieniowych przygotowanych przez Katedrę Technologii Żywienia Człowieka przy Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Postanowili oni podzielić się z młodszymi koleżankami i kolegami zdobytą tam wiedzą teoretyczną i praktyczną.

Tematem warsztatów przygotowanych przez członków koła były owoce krajowe i południowe. Uczniowie, do których kierowane były warsztaty, obejrzeli profesjonalnie przygotowaną przez uczennice : Letycję Walicht (kl. IV a) i Patrycję Kapłon (kl. IV c), prezentację multimedialną omawiającą bardzo dokładnie owoce krajowe i południowe ze szczególnym podkreśleniem walorów zdrowotnych poszczególnych owoców.

Na podstawie obejrzanej wcześniej prezentacji drugoklasiści musieli rozwiązać krzyżówkę podsumowującą zdobytą przez nich wiedzę teoretyczną na temat zdobytych informacji o owocach i zdrowym żywieniu. Podczas zajęć dowiedzieli się również kilku ciekawostek kulinarnych, np. dlaczego galaretka z kiwi nigdy nie stężeje.

Przygotowane warsztaty to nie tylko zdobywanie przez uczniów teoretycznej wiedzy, ale także wspaniała zabawa i przygoda  kulinarna.

Dzieci podczas zajęć mogły również komponować, przygotowywać i w sposób estetyczny prezentować stworzone przez siebie sałatki owocowe, jak również je degustować. Sałatki były różnorodne, różnokolorowe, pięknie podane przyciągały wzrok wszystkich oglądających. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością i wyobraźnią podczas ich przygotowywania.

Uważam, że warsztaty były bardzo udane. Podczas zajęć dzieci uczyły się bawiąc. Wszyscy uczestnicy zajęć - zarówno prowadzący, jak i ci do, których zajęcia były kierowane - wykazali się dużym zaangażowaniem, aktywnością i zainteresowaniem tematem. Na zakończenie drugoklasiści podziękowali swoim starszym kolegom, podkreślając, że zajęcia bardzo im się podobały i prosili o powtórkę.

W tym miejscu, chciałabym podziękować gościom przybyłym na nasze zajęcia pani dyrektor Annie Rudy i pani Elizie Paszyk. Szczególne wyrazy podziękowania kieruję do wychowawcy klasy II b pani Izabeli Świniarskiej, dzięki jej uprzejmości i pomocy tego typu zajęcia mogły się odbyć.

Opiekun koła

I. Dąbrowska