I Międzyszkolny Turniej SuperFarmera

2016.05.30

... bo nawet w mieście można hodować zwierzęta ...

Nie od dziś wiadomo, że gry planszowe nie tylko bawią, ale w jednakowym stopniu rozwijają wyobraźnię oraz uczą przewidywania, podejmowania decyzji i ponoszenia odpowiedzialności za nie. Dlatego też 24 maja 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego odbył się długo wyczekiwany I Międzyszkolny Turniej w SuperFarmera, której autorem jest wybitny polski matematyk, profesor Karol Borsuk.

W turnieju wzięli udział reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 2 we Wronkach (opiekun Elwira Garstecka), Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera z Nowej Wsi (opiekun Julita Konieczna), Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka (opiekun Katarzyna Pogorzelczyk),  a także reprezentanci Szkolnych Klubów Gier Planszowych z Nowej Wsi (opiekun Julita Konieczna) oraz Szkoły Podstawowej nr 2 (opiekun Elwira Garstecka).

Podczas wspólnego grania dzieci nie tylko nawiązały nowe znajomości, lecz także, uczyły się przestrzegania określonych reguł oraz wyrażania emocji, niekiedy konfrontując się z uczuciem przegranej. Przyznano następujące miejsca:

Klasy I – III:

• I miejsce: Maciej Tomczak (Szkoła Podstawowa im. A. Fiedlera z Nowej Wsi)
  • II miejsce: Marek Skotnicki (Szkoła Podstawowa im. A. Fiedlera z Nowej Wsi)
  • III miejsce: Zuzanna Chudziak (Szkoła Podstawowa nr 2 we Wronkach)

Klasy IV – VI:

• I miejsce: Maksymilian Misiewicz (Szkoła Podstawowa nr 2 we Wronkach)
  • II miejsce: Laura Króliczak (Szkoła Podstawowa im. A. Fiedlera z Nowej Wsi)
  • III miejsce: Anna Dąbrowska (Szkoła Podstawowa im. A. Fiedlera z Nowej Wsi)

Szkolne Kluby Gier Planszowych:

• I miejsce: Karol Boch (Szkoła Podstawowa im. A. Fiedlera z Nowej Wsi)
  • II miejsce: Jakub Grzelewski (Szkoła Podstawowa im. A. Fiedlera z Nowej Wsi)
  • III miejsce: Tomasz Regdosz (Szkoła Podstawowa nr 2 we Wronkach)

Szkoły biorące udział w turnieju, a także wszyscy uczestnicy otrzymali wspaniałe nagrody rzeczowe ufundowane przez: Firmę Granna, Przedsiębiorstwo Komunalne Sp.zo.o. we Wronkach, Wroniecki Ośrodek Kultury, Urząd Miasta i Gminy Wronki, „Montex” – Hubert Białek, „Dar Pol”- Urszula Świniarska, Księgarnia – Maria Kubiś, Firmę Handlowo Usługową „Beata” – Beata Lisowska, p. Pawła Zysa, „Rafex” Wronki, Zakład Usługowo Handlowy – Andrzej Mamet, Sklep Spożywczo Przemysłowy – Zbigniew Grzyll, „Rolmet”- Monika Smolarek, P.P.H.U Nevkom – Alina Kramer.

Szczególne podziękowanie za okazaną pomoc kieruję dla pana Bogdana Koniecznego.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję, do zobaczenia w przyszłym roku.

Elwira Garstecka - psycholog