INNOWACJA PEDAGOGICZNA „Z EKOLOGIĄ NA TY” KONKURS SZKOLNY NA HUMORYSTYCZNĄ SCENKĘ EKOLOGICZNĄ

2016.05.30

W ramach innowacji pedagogicznej „Z ekologią na ty” w naszej szkole odbył się konkurs na najlepszą humorystyczną scenkę ekologiczną. 12 i 17 maja miał miejsce przegląd scenek zgłoszonych do konkursu. Każda ze scenek trwała od 3 do 5 minut.  Wszyscy uczestnicy wykazali się nie lada pomysłowością – kostiumy i scenografie przygotowywane były metodą recyklingu. Każda ze scenek była niezwykle zabawna, ale posiadała także walor edukacyjny – przekazywała bowiem wiedzę na temat pojęć przyrodniczo-ekologicznych i uczyła proekologicznych zachowań.

Po burzliwych naradach pierwsze miejsce jury przyznało reprezentacji klasy IV a w składzie: Anna Kowalska, Mikołaj Raś, Laura Szulc, Leticja Wallicht i Zofia Zielińska. Drugie miejsce zajęły uczennice z klasy IV b: Alicja Napierała i Gabriela Brzóska. Na pozycji trzeciej uplasowali się chłopcy z klasy IV c: Stanisław Hibner i Patryk Roman.

Zwycięzcy szkolnego konkursu – wspierani przez dziewczynki z klasy IV b, które zajęły drugie miejsce – wezmą  udział w Pikniku Ekologicznym organizowanym przez UMiG Wronki, który odbędzie się 5 czerwca 2016 r.

Ewa Spychała – nauczyciel prowadzący innowację pedagogiczną „Z ekologia na ty”

Eliza Paszyk – opiekun szkolnego koła teatralno-czytelniczego