Święto Szkoły - Przegląd teatralny

2016.06.05

1 czerwca był drugim dniem uroczystych obchodów 95-lecia istnienia Szkoły oraz 35-lecia nadania naszej Szkole imienia i wręczenia sztandaru. Rozpoczął się on w sali kinowo-teatralnej w kinie „Gwiazda” – najmłodsi widzowie mogli podziwiać przedstawienie pt. „Krawiec Niteczka” przygotowane na podstawie baśni Kornela Makuszyńskiego przez uczniów klas II b i II c pod opieką pani Izabeli Świniarskiej i pani Beaty Tomczak.

Następnie rozpoczął się II Przegląd Teatrzyków Szkolnych szkół noszących imię Kornela Makuszyńskiego. Pani Dyrektor Anna Rudy powitała przybyłych gości i dokonała uroczystego otwarcia przeglądu. Jako pierwsza na scenę wkroczyła grupa teatralna „Makusy” ze Szkoły Podstawowej w Skwierzynie pod kierownictwem pani Jadwigi Wysockiej. Aktorzy porwali publiczność interpretacją „Koziołka Niematołka”, czyli opowieścią o podróży głodnego wiedzy koziołka oraz o jego spotkaniu z uczniami. Następnie zaprezentowała się przed nami „Szkolna Scena Prezentacji Teatralnych” ze Szkoły Podstawowej nr 80 z Poznania pod kierownictwem pani Ewy Iwaszkiewicz. Świetnie zagrane przedstawienie pt. „Nie byłoby radości bez smutku” to połączenie fragmentów trzech utworów Kornela Makuszyńskiego: „O dwóch takich, co ukradli księżyc”, „Szatana z siódmej klasy” oraz „Awantury o Basię”. Przegląd zamknęła grupa teatralna „Antrakt”, czyli uczniowie naszej Szkoły, z przezabawnym „Kopciuszkiem” w wersji współczesnej przygotowanym pod kierownictwem pani Elizy Paszyk. W rolach głównych wystąpili: Zofia Kozber (Narrator), Dobrochna Smółka (Macocha), Nadia Matuszak i Aleksandra Rębarz (siostry Kopciuszka), Aleksandra Ginalska (w roli tytułowej), Jagoda Roszak (jako Wróżka), Laurent Tafelski (czyli książę Franciszek) oraz Kacper Sarbak (jako Józek).

Publiczność zgromadzona w teatrze żywo reagowała na to, co działo się na scenie, śmiała się i biła brawa. Młodzi aktorzy świetnie się spisali, dostarczając nam wspaniałej rozrywki i wrażeń artystycznych.