Święto Szkoły - 1.06.2016

2016.06.05

1 czerwca 2016 r. odbył się uroczysty apel z okazji jubileuszu 95-lecia istnienia Szkoły oraz 35-lecia nadania Szkole imienia Kornela Makuszyńskiego i przekazania sztandaru. Hasłem przewodnim tegorocznych obchodów były słowa Patrona: „Stracony jest każdy dzień bez uśmiechu”.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego naszej Szkoły w asyście pocztów sztandarowych  z zaprzyjaźnionych szkół: Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza   Korczaka  we Wronkach, Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera z Nowej Wsi, Szkoły Podstawowej im. Agnieszki Bartol w Chojnie, Zespołu Szkół  im. Wincentego Witosa w Biezdrowie, Gimnazjum im. Zbigniewa Herberta we Wronkach, Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich z Wronek, Zespołu Szkół nr 2 im. Stanisława Konarskiego we Wronkach, Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego ze Skwierzyny.

Przybyłych, zgromadzonych w sali gimnastycznej gości powitała Pani Dyrektor Anna Rudy. O historii Kornelówki, o okolicznościach nadania Szkole 35 lat temu imienia Kornela Makuszyńskiego, a także o wypracowywaniu stałych elementów tworzących tradycję Szkoły opowiedziała Pani Dyrektor Krystyna Tomczak. Pani Dyrektor Alicja Raś przypomniała nam z kolei o licznych sukcesach naszych uczniów oraz o działaniach podejmowanych przez Szkołę w ciągu ostatnich kilku lat.

Przemówieniom i prezentacjom towarzyszył  montaż słowno-muzyczny inspirowany myślami Patrona. Jako pierwsi na scenie pojawili się mali tancerze, którzy pod kierownictwem pani Natalii Antoszewskiej i pani Lucyny Salskiej przygotowali układ taneczny do piosenki „Szkolne cza, cza, cza”. Wyjątkowym gościem uroczystości okazał się sam Kornel Makuszyński, w rolę którego wcielił się Kasper Gucia. Na scenę wprowadziły go koziołki przy dźwiękach piosenki „Patron” śpiewanej przez szkolny chór. Następnie piosenką „Życia mała garść” oczarowała nas Julia Rusinek. Rozmowa uczennicy – Marii Sikory – z Patronem stała się pretekstem do przypomnienia nam utworów Makuszyńskiego i niesfornych bohaterek jego licznych powieści. Joanna Misiewicz i Bruno Tafelski oraz Leticja Wallicht i Mikołaj Raś zatańczyli sambę do piosenki „Za Toba pójdę jak na bal”. Patrycja Kapłon zaśpiewała utwór pt. „Za każdy uśmiech Twój”, a absolwentki naszej Szkoły: Klaudia Janicka i Anastazja Janicka – piosenkę „Szczęście jest blisko”. O tym, jak Kornel Makuszyński zwiedzał naszą Szkołę, opowiadał krótki film przygotowany przez panią Danutę Walicht. Klasa II a pod opieką pani Pauliny Mroczkowskiej przygotowała układ do piosenki „Taniec połamaniec”, a Jonasz Janicki zaśpiewał utwór  „To, co najlepsze”.

Uroczystość zakończyły przemówienia Burmistrza Miasta i Gminy Wronki – pana Mirosława Wieczora, przewodniczącego Rady Rodziców – pana Damiana Kowalskiego oraz życzenia gości – przedstawicieli zaprzyjaźnionych szkół i przedszkoli.

Tak ogromne przedsięwzięcie wymagało zaangażowania, wsparcia i życzliwości wielu osób. Za pomoc wszystkim serdecznie dziękujemy.