Przejdź do wersji tekstowej
A++ A+ A A A A A

Apel

2016.08.24



 ZAPRZYSIEŻENIE NOWEJ RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO, PRZEKAZANIE SZTANDARU I PODSUMOWANIE KONKURSÓW

            21 czerwca odbył się uroczysty apel, podczas którego podziękowaliśmy ustępującej Radzie Samorządu Uczniowskiego za rok wytężonej pracy. Została także zaprzysiężona nowa RSU, której przekazano także sztandar.

            Apel ten stał się idealną okazją, by podsumować liczne konkursy organizowane w szkole w II półroczu i rozdać uczniom nagrody.

 

            Oliwia Mikołajczak – uczennica klasy VI b – odebrała z rąk pani Dyrektor I Nagrodę za udział w I Powiatowym Konkursie Poetyckim „Podczas zabawy ze słońcem” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Marii Konopnickiej w Szamotułach.

 

Podczas uroczystego apelu ogłoszono również wyniki konkursów z języka angielskiego, które odbywały się w roku szkolnym 2015/2016, a których organizatorem była pani Dąbrówka Tritt:

1)        Całoroczny konkurs „Zbieramy punkty i wymieniamy na nagrody”

w kategorii klas III:

I miejsce Julia Gackowska - klasa III a

II miejsce Olga Spychała - klasa III c

III miejsce Weronika Lis - klasa III a

w kategorii klas IV:

I miejsce Patrycja Kapłon - klasa IV c

II miejsce Mikołaj Raś - klasa IV a

III miejsce Patryk Kaźmierczak - klasa IV a

w kategorii klas VI:

I miejsce  Kasper Gucia - klasa VI c

II miejsce Dobrochna Smółka - klasa VI a

III miejsce Stanisław Siekański - klasa VI c

2)        Konkurs Wiedzy o Krajach Obszaru Anglojęzycznego dla klas III-VI:

I miejsce Julia Gackowska - klasa III a

II miejsce Janek Nowak - klasa IV a 

III miejsce Agnieszka Krzyżaniak - klasa IV c

Fundatorami nagród w konkursach są: Miasto i Gmina Wronki, Fundacja Amicis, Nadleśnictwo Wronki.

 

            Biblioteka Szkolna (pani Karina Majdańska) była organizatorem kilku konkursów:

1)        „Świat baśni Andersena” dla uczniów klas czwartych – test wiedzy:

I miejsce - Jan Nowak –kl. IV a

II miejsce – Mikołaj Raś –kl. IV a

III miejsce - Zofia Zielińska –kl. IV a

2)        „Świat baśni Andersena” dla uczniów klas czwartych – konkurs plastyczny:

I miejsce - Mikołaj Raś – kl. IV a

II miejsce - Zofia Zielińska –kl. IV a

III miejsce - Jan Nowak – kl. IV a

3)        Konkurs ze znajomości przysłów „Nie daj plamy” dla klas piątych i szóstych:

Wyróżnienie-Aleksandra Ginalska –kl. VI b i Dobrochna Smółka - kl. VI a

4)        Szkolny konkurs dla klas I i II na najpiękniejszą zakładkę:

I miejsce - Katarzyna Wachowiak kl.1d, Marta Gwóźdź kl.2b, Filip Maślona kl.1a

II miejsce - Oliwia Przybysz kl.2c, Aleksander Maćkowiak kl.1b, Kamil Kałek kl.2c

III miejsce - Zuzia Nowak kl.1a, Zuzia Kałużyńska kl. 2c, Weronika Myszka kl.2a, Kuba Markowski kl.1a

5)        Szkolny konkurs dla klas III „Moja ulubiona postać bajkowa”:

I miejsce - Weronika Lis

 

Pani Jolanta Gębara zorganizowała Szkolny Konkurs Fotograficzny ,,Bohaterowie książek Kornela Makuszyńskiego w obiektywie aparatu fotograficznego”. Nagrody zdobyli:

I miejsce – Filip Maślona kl. I a

II miejsce – Marta Gwóźdź kl. II b

III miejsce – Gabriela Janicka kl. II b

Wyróżnienia: Bartosz i Patryk Konieczni

 

            Uczniowie naszej Szkoły brali też udział w licznych konkursach religijnych:

1)        Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Jubileusz Chrztu Polski 966 – bądźcie wierni łasce chrztu św.” organizowany przez Zespół Szkół Specjalnych nr 102 im. Jana Pawła II w Poznaniu oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu (etap szkolny zorganizowały z ramienia szkoły: pani Justyna Dojas, pani Hanna Janicka):

w kategorii klas IV-VI:

I miejsce - Maciej Król - kl. VI C

II miejsce - Martyna Libera - kl. VI A

III miejsce - Julia Kuźnia- kl. IV c, Hubert Buda - kl. IV A

Wyróżnienia: Wiktoria Dopierała - kl. VI C, Krzysztof Ratajczak - kl. V B

2)        Konkurs Plastyczny i Literacki „Narodziny Państwa 1050. Rocznica Chrztu Polski” – konkurs o nagrodę posłanki na sejm Marii Małgorzaty Janyska (etap szkolny zorganizowały z ramienia szkoły: pani Justyna Dojas, pani Hanna Janicka):

z klas IV-VI – Zofia Zielińska (kl. IV a) – konkurs  plastyczny

z klas IV-VI – Julita Cudaszewska (kl. VI b) - konkurs literacki

3)        Etap szkolny Konkursu Wiedzy o św. Janie Pawle II:

w kategorii klas IV

I miejsce - Mikołaj Raś - kl. IV A

II miejsce - Jan Nowak - kl. IV A

III miejsce - Stanisław Hibner - kl. IV C

w kategorii klas V

I miejsce - Damian Beliński – kl. V A

II miejsce - Julia Krzyżaniak - kl. V B

III miejsce - Adrian Szczepski - kl. V A

w kategorii klas VI

I miejsce - Martyna Libera - kl. VI A

II miejsce - Aleksandra Ginalska - kl. VI B

III miejsce - Dobrochna Smółka - kl. VI A

4)        Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II – Znam świętego Jana Pawła II”:

w kategorii klas IV

II miejsce - Mikołaj Raś - kl. IV a

III miejsce - Jan Nowak - kl. IV a

w kategorii klas V

II miejsce - Damian Beliński - kl.V a

w kategorii klas VI

II miejsce - Dobrochna Smółka - kl.VI a

III miejsce - Martyna Libera - kl.VI a

5)        Szkolny Konkurs „Matematyka w Biblii”:

I miejsce – Mikołaj Raś - kl. IV a

II miejsce – Emilia i Julia Konieczne - kl. V a

III miejsce – Kacper Michalski - kl. IV a

Wyróżnienie - Jonasz Janicki, Martyna Libera – kl. VI a

 

            Nagrodzono też uczniów biorących udział i odnoszących sukcesy w licznych konkursach matematyczno-informatycznych:

1)        Szkolny Konkurs Matematyczny „I ty możesz być dobrym matematykiem” (organizator: Aneta Rakowicz, Agnieszka Piechaczyk):

w kategorii klas IV

I miejsce - Patrycja Kapłon - kl. IV c

II miejsce – Mikołaj Raś – kl. IVa

III miejsce - Agnieszka Krzyżaniak - kl. IV c

w kategorii klas V

I miejsce - Aleks Przybysz - kl. V a

II miejsce – Krzysztof Ratajczak - kl. V b

III miejsce – Agata Biniek - kl. V c

w kategorii klas VI

I miejsce - Kacper Woelk - kl. VI c

II miejsce – Jonasz Janicki - kl. VI a

III miejsce – Kasper Gucia - kl. VI c

2)             Szkolny Konkurs Matematyczny „Rachmistrz” dla klas czwartych (organizator: Aneta Rakowicz):

I miejsce - Patrycja Kapłon - kl. IV c

II miejsce – Mikołaj Raś – kl. IV a

III miejsce – Huber Buda – kl. IV a i Patryk Kaźmierczak – kl. IV a

3)             Szkolny Konkurs Matematyczny „Rachmistrz ułamkowy” dla klas piątych i szóstych (organizator: Aneta Rakowicz):

w kategorii klas V

I miejsce - Wiktoria Morysiak – kl. IV A,

II miejsce - Jan Michalak - kl. V C oraz Aleks Przybysz – kl. V C,

III miejsce - Krzysztof Ratajczak – kl. V B.

w kategorii klas VI

I miejsce - Kasper Gucia – kl. VI C,

II miejsce - Dobrochna Smółka z klasy VI A oraz Jonasz Janicki z klasy VI A,

III miejsce - Laurent Tafelski – kl. VI B.

4)             Szkolny Konkurs Informatyczno-Matematyczny „Matematyka wokół nas” (organizator: Aneta Rakowicz, Agnieszka Piechaczyk):

I miejsce - Hubert Buda - kl. IV a

II miejsce - Julia Turowska i Ilona Rekruciak – kl. V C

III miejsce - Wojciech Piotr – kl. V B

5)             Szkolny Konkurs Wiedzy Informatycznej (organizator: Agnieszka Piechaczyk, Aneta Rakowicz, Beata Grabowska):

I miejsce - Jonasz Janicki - kl. VI a

I miejsce - Aniela Słomińska – kl. VI a

II miejsce - Krupka Kacper – kl. V b

II miejsce - Raś Mikołaj – kl. IV a

6)             Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny - XXIV edycja (organizator centralny: Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu, organizator szkolny: Aneta Rakowicz):