Półkolonie letnie 2016

2016.08.24

W dniach od 27 czerwca do 8 lipca w naszej Szkole trwały półkolonie letnie.

Sześćdziesięcioro uczniów podczas tych dwóch tygodni brało udział w kilku ciekawych wyjazdach: do parku linowego „Adrenalina” w Obornikach, do Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa w Nowym Tomyślu, do Nowotomyskiego Ogrodu Zoologicznego,  do gospodarstwa agroturystycznego „Western Relax” w Karolewie, do Szkoły Podstawowej w Chojnie, gdzie byliśmy bardzo życzliwie przyjęci. Młodzież spędzała czas aktywnie na świeżym powietrzu – na szkolnym boisku, w Olszynkach i na Orliku, a także brała udział w zajęciach sportowych na kręgielni czy w sali gimnastycznej. W Chojnie uczniowie sprawdzali swoje możliwości wokalne podczas karaoke, a także bawili się w czasie dyskoteki. Uczniowie mieli okazję kształtować swoją cierpliwość i kreatywność podczas nauki wyplatania biżuterii z żyłek czy z koralików. Integrowali się z innymi uczniami Kornelówki, ale i z kolegami i koleżankami z Chojna.

Łącząc przyjemne z pożytecznym, młodzież uczestniczyła także w spotkaniu z przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej we Wronkach i prezentacji sprzętu ratowniczo-gaśniczego; miała okazję poznać specyfikę pracy strażaka oraz dowiedzieć się, jak unikać zagrożeń, jak postępować w obliczu zagrożenia, jak zachowywać się bezpiecznie. Zasady bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku oraz w trakcie korzystania z internetu przypomnieli naszym uczniom policjanci z Komisariatu Policji we Wronkach. Młodzież utrwalała i wzbogacała swoją wiedzę na temat zdrowego stylu życia, wykonując sałatki owocowe czy tworząc piramidę żywieniową podczas warsztatów plastycznych. Wiedzę o tym, skąd bierze się woda, która leci z kranów, uczniowie mogli zdobyć, zwiedzając Przedsiębiorstwo Komunalne we Wronkach.

Dwa tygodnie minęły bardzo szybko w miłej, przyjaznej atmosferze.

Bardzo dziękujemy za współpracę panu Odrobnemu i paniom z PHU Sezam oraz Piekarni pani Anny Kwiateckiej. Za wspaniałe, bezpieczne zajęcia i miłe przyjęcie dziękujemy pracownikom parku linowego „Adrenalina”, Muzeum Wikliniarstwa oraz gospodarstwu „Western Relax”. Strażakom z OSP Wronki dziękujemy bardzo za ciekawy i profesjonalny pokaz, zaangażowanie i atrakcje. Policjantom z Komendy Policji we Wronkach dziękujemy za poświęcony czas. Paniom ze Szkoły Podstawowej w Chojnie dziękujemy za miłą gościnę i świetną zabawę. Konradowi Dopierale dziękujemy za zapewnienie oprawy muzycznej podczas dyskoteki. Dziękujemy także panu Siwkowi za zorganizowanie bezpiecznego transportu oraz panom kierowcom: L. Gębarze, R. Hercce, T. Radziszewskiemu, J. Srechowi.

Karina Majdańska, Iwona Dąbrowska,

Wiesława Gaweł, Bożena Turkowska,