Ostatnie pożegnanie

2016.09.23

W sobotę, 24 września pożegnaliśmy naszą Drogą Koleżankę, Dąbrówkę Tritt.

Od ośmiu lat uczyła w Kornelówce. Zawsze mówiła, że nauczanie języka angielskiego było jej wymarzoną pracą. Wkładała w to całe serce. Była wymagającym nauczycielem, bo zależało jej na tym, aby jej uczniowie wykorzystywali swoje możliwości i rozwijali się. Dawała im możliwość spełniania marzeń – pokazywała świat. Dzięki uczestnictwu w programie Sokrates-Comenius i ogromnemu zaangażowaniu Dąbrówki dzieci swobodniekomunikowały się w języku angielskim z rówieśnikami i nauczycielami m.in. w Walii, Hiszpanii, Irlandii i Francji. Nie poprzestawała na tym. Jako wychowawca przez wszystkie te lata pokazywała uczniom najpiękniejsze miejsca w Polce i w Europie.

Dąbrówka zawsze była gotowa nieść pomoc innym.Miała szczególny dar pozyskiwania środków umożliwiających wyjazdy najbardziej potrzebującymuczniom. Instytucje i osoby prywatne chętnie sponsorowały nagrody w konkursach, które organizowała.

Była wspaniałą Koleżanką – przeżywała razem z nami nasze radości i smutki, wspierała dobrym słowem. Zawsze mogliśmy na niej polegać. Potrafiła nas zaskoczyć niekonwencjonalnym pomysłem, oderwać nasze myśli od szarości dnia codziennego. Zarażała entuzjazmem, zawstydzała zapałem i inspirowała do odrobiny szaleństwa.Swoją energię dzieliła między pracę a ukochaną rodzinę.

Będzie pamiętana i ciepło wspominana przez wszystkich, którym dane było spotkać ją na swojej drodze.

Pustego miejsca po niej nikt nie zapełni…