Szkolne Rekolekcje Wielkopostne

2013.03.21

W dniach od 18 do 20 lutego 2013r. miały miejsce Szkolne Rekolekcje Wielkopostne. „Życie wiarą droga do nieba” to ich tegoroczny temat.

W pierwszym dniu dzieci uczestniczyły w nabożeństwie wiary, które zakończyło się wyznaniem wiary przy chrzcielnicy i zapalonym paschale. Następnie uczniowie starszych klas przedstawili świadectwa wiary wybranych Świętych, Błogosławionych i Sług Bożych. Ta część zakończyła się modlitwą za wstawiennictwem Świętej Joanny Beretty Molli. Wszystkiemu towarzyszyła krótka prezentacja multimedialna oraz piosenka pt: „Poszli w ciemno za światłem”. Ks. Maciej Kubiak wygłosił dla uczniów konferencję na temat wiary w dzisiejszych czasach, podając wiele ciekawych przykładów z Jego codziennej pracy duszpasterskiej.

Drugi dzień rozpoczęliśmy od czuwania, które prowadzili uczniowie klas V i VI. Prezentowali oni własne świadectwa wiary. Usłyszeliśmy również opowiadania, które mówiły  w jaki sposób osiągnąć wieczność. Następnie dzieci wzięły udział w spotkaniu z misjonarzami z Ukrainy i Urugwaju. Mówili oni miedzy innymi o rozwoju Kościoła w tamtych krajach i o wierze ludzi tam mieszkających, ale również o ich warunkach życia. Na koniec dzieci mogły skosztować urugwajskiej herbaty.

Trzeci dzień był podsumowaniem rekolekcji. Rozpoczął się od adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi. Następnie uczniowie wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej dziękczynnej. Uczniowie klas I – III złożyli w darze swoje portrety jako podziękowanie Panu Bogu za dar życia i powołania oraz świadectwo  wiary.

Dziękuję bardzo wszystkim za współpracę.

Hanna Janicka