Udany udział naszych uczniów w turnieju Ekstra- Talent organizowany przez klub KKS Lech Poznań

2016.11.02

Dnia 28.10.2016 (piątek) nasi uczniowie z klas V, IV i III brali udział w turnieju organizowanym przez klub ekstraklasy KKS Lech Poznań, był to turniej dla chłopców urodzonych w roku 2005 i młodszych.

Warte odnotowania jest to, że nasza drużyna Orlików była młodsza od pozostałych zespołów o 2 lata i trzeba powiedzieć, że radzili sobie bardzo dobrze, nie ustępując swoim starszym kolegom.

Na otwarcie turnieju zaproszono piłkarzy Lecha Poznań: Tomasza Kędziorę i Jana Bednarka, którzy rozdawali autografy młodym zawodnikom. Cała impreza miała na celu przede wszystkim promowanie piłki nożnej wśród dzieci, poza zmaganiami na boisku każdy zawodnik zmierzył się z próbami sprawności ogólnej: beep testem, zwisie na drążku i biegu wahadłowym. Wszyscy zawodnicy bardzo chętnie uczestniczyli w zadaniach dla nich przygotowanych.

W turnieju uczestniczyło 16 zespołów z całej Wielkopolski: z Leszna, Ostrowa, Poznania, Zakrzewa, Wronek, Swarzędza, Lubonia, Kamionek. Dodatkowo w turnieju uczestniczył zespół London Tigers.

W turnieju nie prowadzono klasyfikacji indywidualnych, nagrodzony był każdy zespół: za miejsca 4-16 pucharem i dyplomami, a za miejsca 1-3 dyplomami, pucharem i medalem.

Nasze drużyny w fazie grupowej radziły sobie bardzo dobrze, drużyna Młodzików (chłopcy z klasy V) rozegrali 3 spotkania: pierwszy pojedynek przegrali 2-1 z London Tigers, kolejne 2 wygrali z Liderem Swarzędz i LPFA Winiary i w ten sposób zakwalifikowali się do kolejnego etapu. Podobnie radził sobie zespół Orlików (uczniowie klas IV i III) – w swojej grupie pokonali SP 51 Rataje i Centrę Ostrów, a przegrali z drużyną FA Leszno.

Tak więc nasze zespoły przeszły do kolejnego etapu, czyli ćwierćfinału, gdzie drużyna Orlików odpadła z turnieju, a młodziki grały dalej, wygrywając kolejne spotkanie. W półfinale nasza drużyna wygrała z II zespołem FA Leszno i tym samym drużyna Młodzików awansowała do finału.

W finale nasz zespół spotkał się z I zespołem FA Leszno, mecz był bardzo wyrównany, walka toczyła się do ostatniej sekundy meczu, kiedy to niestety nasza drużyna straciła bramkę, a tuż po stracie bramki sędzia zakończył spotkanie.

Klasyfikacja turnieju:

I Miejsce         FA Leszno

II Miejsce       Błękitni Wronki

III Miejsce      London Tigers

IV Miejsce      FA Leszno

Uczniowie naszej szkoły w znaczny sposób przyczynili się do osiągniętego sukcesu:

Chojan, Starzyński, Stachowiak, Hibner, Roman, Stromczyński,

Gorący, Regdosz, Wachowiak, Wojciechowski, Czaprański, Hoffmann, Kudliński.

Zawodnicy z podium poza dyplomem i pucharem otrzymali medale.