Godzina Kodowania

2016.11.25

Od września,  uczniowie klas IV-VI uczestniczą w zajęciach koła informatycznego,  którego głównym celem jest rozwijanie  zainteresowań oraz promowanie programowania wśród uczniów.

Uczniowie  podczas zajęć uczą się programowania w języku Baltie oraz Scratch.

Dzieci uczestniczyły również w zajęciach Godzina Kodowania, podczas których  uczyły się podstawowych pojęć dotyczących programowania. Uczniowie używali systemu Blockly, który wykorzystuje wizualne bloki umożliwiające tworzenie programów.

Rozwiązywali w ciągu jednej godziny 18 zadań o różnym stopniu trudności.

Członkowie  koła informatycznego chętnie dzielą się swoją wiedzą i umiejętnościami z innymi uczniami.

Podczas zajęć programowania w klasie 4A pełnili rolę asystenta nauczyciela. Służyli pomocą innym dzieciom, które w dziedzinie programowania stawiają pierwsze kroki.

Aneta Rakowicz