Innowacja pedagogiczna „Ocalić od zapomnienia-wielokulturowe tradycje Wielkopolski”

2016.12.12

W naszej szkole realizowana jest innowacja pedagogiczna „Ocalić od zapomnienia-wielokulturowe tradycje Wielkopolski”.

Jednym z jej celów jest przybliżenie uczniom historii, tradycji i kultury naszego regionu.

W ramach projektu 30 listopada uczniowie należący do koła Wariacje kulinarne, a także uczniowie należący do Aktywu Bibliotecznego wzięli udział w zajęciach w Muzeum  Blubry - poznańskie legendy  6D. Dzięki trójwymiarowym okularom obejrzeliśmy  malowidła naścienne wykonane w technice 3D, które na łącznej powierzchni 700 m2 przedstawiają  dzieje dawnego Poznania. W pomieszczeniu z multimedialnymi ekranami wysłuchaliśmy  charakterystycznej gwary poznańskiej, obejrzeliśmy również półtorametrową makietę poznańskiego ratusza.

Dowiedzieliśmy się  m.in. dlaczego dwa koziołki wskoczyły na poznański ratusz oraz skąd wziął się hejnał grany z ratuszowej wieży. Mogliśmy  osobiście poznać dwie poznańskie legendy, a dzięki niesamowitej technologii 3D oraz rozmaitym efektom specjalnym, poczuliśmy się jak ich bohaterowie.

Dąbrowska Iwona

Majdańska Karina