Psycholog/Pedagog szkolny

Psycholog / pedagog szkolny: Elwira Garstecka

kontakt: e.garstecka@sp2wronki.pl

PLAN PRACY

Zajęcia, które realizuję z dziećmi to:

Zajęcia korekcyjno – kompensacyjne: przeznaczone są dla uczniów doświadczających trudności w nauce powodowanych m. in. deficytami funkcji percepcyjnych i motorycznych (wzrokowych, słuchowych, koordynacji wzrokowo-ruchowej...), zaburzeniami procesu lateralizacji, czy też zaburzeniami koncentracji uwagi.

Zajęcia edukacyjno – terapeutyczne „Ortograffiti” kl. IV - VI: pomagają uczniom przezwyciężyć trudności w nauce czytania i pisania oraz koncentrują się na przypomnieniu i utrwaleniu zasad ortograficznych, kształceniu i sprawdzeniu umiejętności czytania ze zrozumieniem,  rozwijaniu form wypowiedzi pisemnej i ustnej.

Szkolny Klub Gier Planszowych: Mądrze wybrane gry to doskonałe narzędzie rozwoju dziecka. Granie może mieć wpływ na rozwój wielu funkcji psychicznych i społecznych małego człowieka, rozwijają mowę, pozwalają zwiększyć koncentrację dziecka, uczą przestrzegania reguł, liczenia, grupowania, rozpoznawania kształtów, cyfr i liter, spostrzegawczości...

Apteczka pierwszej pomocy emocjonalnej: Celem programu jest rozwijanie w dzieciach podstawowych umiejętności społecznych i emocjonalnych oraz przygotowanie do radzenia sobie z trudnościami.

Procedura badania dziecka w PPP

Wskazówki dla uczących się