O szkole

Szkoła uczestniczy w wielu programach promujących zdrowie, dobre nawyki żywieniowe, pasje sportowe.

Dzięki udziałowi w projektach edukacyjnych, wychowawczych i profilaktycznych możemy lepiej uczyć i przygotowywać uczniów do udziału w życiu społecznym.

Program dla szkół ,,Owoce i warzywa w szkole”, ,,Mleko w szkole”

Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do ogólnopolskiego ,, Programu dla szkół” pod patronatem Agencji Rynku Rolnego. Programem zostało objętych 333 uczniów klas I-V, których rodzice podpisali stosowną deklarację podczas spotkań klasowych w dniu 14 września 2017r. Od tego roku szkolnego w ramach akcji dzieci będą  otrzymywać bezpłatnie 3 razy w tygodniu porcje świeżych warzyw i owoców oraz, co jest nowością, przetwory mleczne, typu: mleko, jogurt, kefir.  Mamy nadzieję, że udział w tej akcji wpłynie pozytywnie na zmianę nawyków żywieniowych naszych dzieci.

Program realizowany przy współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Szamotułach

Celem programu „Trzymaj Formę!”

jest edukacja w zakresie trwałego kształtowaniaprozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin poprzez promocjęzasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki.

Opiekunem programu w Szkole jest pani Iwona Kruszona

Promujemy też dobre nawyki oszczędzania dzięki partnerstwu z Bankiem Spółdzielczym we Wronkach.