Różnorodne formy sportowej aktywności

Klasa sportowa

Od roku szkolnego 2013/2014 funkcjonuje w Szkole klasa sportowa o specjalności: dziewczęta – piłka siatkowa, chłopcy – piłka nożna. Zajęcia sportowe prowadzą w tej kasie: pani Małgorzata Anioł z siatkówki oraz pan Bartosz Hoffmann i pan Fabian Myszkowski z piłki nożnej. Dziewczęta z tej klasy uczestniczą w rozgrywkach mini-siatkówki organizowanych przez Wielkopolski Związek Piłki Siatkowej, a chłopcy  w rozgrywkach w ramach  MKS Błękitni Wronki.

Specjalistyczne zajęcia międzyoddziałowe z piłki nożnej w ramach wychowania fizycznego dla chłopców w klasach  piątych i szóstych pod patronatem MKS Błękitni Wronki.

Uczniowski Klub Sportowy „WRONA” prowadzi zajęcia z piłki siatkowej dla dziewcząt klas trzecich, piątych i szóstych. Reprezentacje na poziomach wiekowych biorą udział w rozgrywkach mini-siatkówki organizowanych przez Wielkopolski Związek Piłki Siatkowej. UKS Wrona dzięki otrzymanej dotacji w 2013 r. zorganizował  kilka turniejów siatkarskich dla uczniów szkół podstawowych z gminy.

Współpraca z Akademią Siatkówki w ramach projektu przygotowywanego przez UKS Szamotulanin skutkuje udziałem w ciekawych rozgrywkach i możliwością dodatkowych zajęć dla naszych uczniów.