herb

„Cztery odsłony lasu” – realizacja projektu edukacyjnego klas I-III

Jak nie kochać jesieni, jej babiego lata, liści barw purpurowych, żółtych, czerwonych, szczerozłotych…

W tym roku szkolnym we współpracy z Nadleśnictwem Wronki klasy I-III będą realizowały szkolny projekt przyrodniczo-ekologiczny pt. „Cztery odsłony lasu”. Głównym celem tego projektu jest zapoznanie uczniów ze zmianami w ekosystemie leśnym, które zachodzą w poszczególnych porach roku, rozszerzenie ich wiedzy przyrodniczej, wzbudzanie szacunku do przyrody ożywionej i nieożywionej oraz kształtowanie postaw proekologicznych. Koordynatorem tych działań z ramienia Nadleśnictwa Wronki został pan Adam Kupś.

Pierwsze spotkanie odbyło się 20 października pod hasłem „Cztery odsłony lasu – jesień”. Las powitał wszystkich uczniów rześkim powietrzem i oszroniałymi trawami i żarnowcami. Przewodnikiem dzieci po lesie był leśniczy – pan Adam Kupś. W czasie wspólnej wędrówki duktami leśnymi pokazał dzieciom drzewa liściaste i iglaste w jesiennej szacie, zrobiony z drewna ogromny żołądź, szyszkę sosny oraz świerka, owoc cisu, orzech laskowy, kasztan i skrzydlak klonu. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały jego opowieści o mieszkańcach lasu oraz o czarciej miotle, która powstała na dorodnej sośnie. Dzięki temu spotkaniu miały też okazję zobaczyć w naturalnym środowisku żabę trawną, przepiękne chrząszcze, mrowisko z pracowitymi mrówkami oraz nauczyć się rozpoznawać grzyby trujące i jadalne, których z wielkim zapałem poszukiwały wśród traw i mchów.

Na koniec spotkania pan leśniczy wraz z kolegą zagrali dla wszystkich uczestników spotkania przepięknie na rogach myśliwskich.

Serdecznie dziękujemy panu Adamowi za przekazaną wiedzę i poświęcony dzieciom czas i czekamy z niecierpliwością na następne – zimowe spotkanie.

Wychowawczynie klas I-III

Zobacz również:

Żywy portret Świętego
Czytaj więcej
Muzyczny debiut naszych pierwszaków
Czytaj więcej
Robimy masło! Klasy piąte w Muzeum Ziemi Wronieckiej
Czytaj więcej
Skip to content