herb

Czwartkowy „Maraton filmowy” dla klas I-III

Niezależnie od pory roku, wszyscy lubimy oglądać filmy. Zgadzając się z tym stwierdzeniem, postanowiłyśmy – w ramach pracy świetlicy szkolnej – zorganizować 2 marca w naszej szkole „Maraton filmowy” dla wszystkich chętnych uczniów klas I-III.

W czwartek, kiedy wybiła godzina 18.00, na terenie sali gimnastycznej pojawili się mali miłośnicy kina wyposażeni we własne karimaty, kocyki oraz maskotki. Każdy z uczestników maratonu wraz z grupką swoich przyjaciół znalazł sobie odpowiednie miejsce w sali gimnastycznej na obejrzenie filmu. Tego wyjątkowego wieczoru uczniowie mogli również skorzystać z małego co nieco – nie zabrakło kinowych przekąsek: popcornu, paluszków, kukurydzianych chrupek i oczywiście zdrowych owoców.

Film, który obejrzały dzieci, nosił tytuł „Dobry dinozaur”. Główny bohater tego filmu, Arlo, wykluwa się na naszych oczach jako jeden z trojga rodzeństwa. Jest słaby, nieporadny i wszystkiego się boi. Podczas gdy jego brat i siostra osiągają kolejne poziomy wewnętrznego i zewnętrznego rozwoju, on wciąż nie radzi sobie z najprostszymi czynnościami i własnym strachem. Pojawienie się w gospodarstwie szkodnika wyjadającego zapasy na zimę stanie się dla Arlo szansą na zyskanie aprobaty ojca – bohater ma złapać intruza i go zabić. Ale i to zadanie okaże się ponad jego siły. Kiedy splot niefortunnych wydarzeń sprawi, że Arlo znajdzie się daleko od domu, zdobędzie w końcu niepowtarzalną okazję do pokonania swoich słabości i zawiązania nowych, nieoczekiwanych przyjaźni. Intruzem kradnącym kolby kukurydzy okazuje się bowiem chodzący na czterech kończynach ludzki chłopiec, z którym Arlo się ostatecznie zaprzyjaźnia. Ich pełna oddania relacja pokazuje najmłodszym, na czym polega istota bezinteresownej przyjaźni. Była też źródłem wielu zabawnych scen.

W tak miłej atmosferze wszystkim dzieciom szybko upłynął czas i nastała godzina ich powrotu do domu. Wszystkim bardzo się podobała możliwość brania udziału w szkolnym kinie. Ochom i achom nie było końca.

Serdecznie dziękujemy Panu Markowi Janickiemu i jego synowi Miłoszowi za obsługę projektora oraz za nagłośnienie, pani Lidii Romaniuk za sprawowanie opieki nad dziećmi i pomoc przy organizacji maratonu.

Wychowawczynie świetlicy: Agnieszka Gołąbek, Izabela Świniarska i Katarzyna Trojanek.

Zobacz również:

Wycieczka klas 7A, 8A i 8B do do Palmiarni Poznańskiej oraz parku trampolin Stacja Grawitacja
Czytaj więcej
Święto liczby Pi.
Czytaj więcej
Wyjazd klas piątych do Poznania
Czytaj więcej
Skip to content