herb

Dzień Edukacji Narodowej w Kornelówce

         W czwartek, 14 października społeczność Kornelówki pojawiła się w Szkole nie po to, by uczestniczyć w lekcjach, ale po to, by uczcić Dzień Edukacji Narodowej.

         Odbyły się dwa uroczyste apele – tym razem wyjątkowo we Wronieckim Ośrodku Kultury. Podczas apelu dla klas V-VIII, który poprowadziła przewodnicząca samorządu uczniowskiego Zuzanna Chudziak, została zaprzysiężona nowa Rada Samorządu Uczniowskiego oraz nowy poczet sztandarowy i kwiatowy. Podczas apelu dla klas I-IV prowadzonego przez przedstawiciela RSU Miłosza Anioła swój ważny moment mieli uczniowie klasy pierwszej. Pierwszaki przygotowane przez wychowawczynię – panią Izabelę Świniarską, pokazały, jak pięknie potrafią śpiewać i recytować wiersze, zostały pasowane na uczniów naszej Szkoły, złożyły uroczystą obietnicę, a także otrzymały z rąk pani Dyrektor pamiątkowe koszulki z logo Kornelówki oraz szkolne legitymacje. W ich występie wspierały ich uczennice starszych klas: Amelia Sokółka i Maja Mąkowska. W swoich przemówieniach życzenia nauczycielom i wszystkim osobom zaangażowanym w edukację przekazały: pani Dyrektor Alicja Raś oraz Przewodnicząca Rady Rodziców – pani Barbara Mikitowicz. O oprawę muzyczną apeli zadbały: szkolny chór pod kierunkiem pani Hanny Janickiej oraz zespół flażoletowy prowadzony przez panią Renatę Śliwę. Podczas obydwu apeli uczniowie klas siódmych przygotowani przez wychowawczynie: panią Agnieszkę Piechaczyk i panią Ewę Spychałę zaprezentowali spektakl będący zbiorem zabawnych scenek ze szkolnego życia. Każdy pracownik Szkoły otrzymał także słodki upominek przygotowany przez RSU.

         Uczniowie uczestniczyli nie tylko w apelach, ale także w spotkaniach ze swoją wychowawczynią. W sali gimnastycznej na uczniów klas I-VI czekało przedstawienie pt. „Włącz emocje”, które zaprezentowała Grupa T z Torunia. Uczniowie klasy ósmej natomiast udali się do kina na film pt. „Czarny młyn”.

         Tak minął nam ten ważny dzień – wspólne święto wszystkich nauczycieli, pracowników obsługi i administracji, uczniów i rodziców, czyli całej społeczności Kornelówki.

         Ogromne podziękowania dla wszystkich nauczycieli zaangażowanych w organizację Dnia Edukacji Narodowej, dla Michała Poniewskiego – Dyrektora WOK za udostępnienie sali oraz dla Rady Rodziców – za słodki poczęstunek 🙂

Zobacz również:

Gimnastyka, step
Czytaj więcej
Wróżby andrzejkowe IV b
Czytaj więcej
Dzień Życzliwości i Pozdrowień
Czytaj więcej
Skip to content