herb

Dzień Pustej Klasy w III a

W tym roku Dzień Pustej Klasy obchodziliśmy 10 czerwca, dlatego w piątek postanowiliśmy spędzić zajęcia lekcyjne poza szkołą, spacerując po naszym rodzinnym mieście. Podczas wędrówki towarzyszył nam pan Piotr Pojasek, przekazując treści historyczne i ciekawostki o Wronkach. Dowiedzieliśmy się między innymi, gdzie było pierwsze kino, jak wyglądała wcześniej nasza szkoła, w którym miejscu funkcjonowały kuźnie, ile było hoteli oraz dlaczego osiołek stoi na Rynku.

Przygotowując się do tego dnia, poznaliśmy legendę o Wronkach. Wykonaliśmy też albumiki, które zawierają ilustracje – przez nas wykonane – różnych obiektów historycznych i współczesnych znajdujących się w mieście.

Wycieczkę zakończyliśmy słodkościami w Cukierni „Izabela”.

Dziękujemy panu Piotrowi Pojaskowi za piękną lekcję historii.

Lucyna Salska

Zobacz również:

sadziMY
Czytaj więcej
Dzień Chłopca w klasie I a
Czytaj więcej
Spotkanie pierwszaków z policjantami
Czytaj więcej
Skip to content