herb

Dzień Tabliczki Mnożenia w IIIa

Dwa tygodnie trwały w naszej klasie przygotowania do XI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Codziennie rozwiązywaliśmy iloczyny liczb i bawiliśmy się w różne zabawy w celu osiągnięcia dużej sprawności w tym zakresie. W poniedziałek, 4 października przeprowadziliśmy Klasowy Turniej Tabliczki Mnożenia. Układaliśmy matematyczne puzzle, rozwiązywaliśmy labirynty, graliśmy w karty Grabowskiego, bawiliśmy się w zabawę „Upoluj muchę”. Wieńczącym ten matematyczny dzień był test ze znajomości tabliczki mnożenia, który rozwiązywaliśmy na czas.

Mistrzynią okazała się Wiktoria Bartol, rozwiązując bezbłędnie 30 działań w czasie 3 minuty 40 sekund. Wyłoniliśmy jeszcze kilku wicemistrzów, którzy na rozwiązanie testu potrzebowali trochę więcej czasu. Są to: Joanna Małecka, Irmina Kubiś, Natasza Fot, Zuzanna Jankowiak, Edyta Bylska, Julia Petruk i Julian Jeżewski.

Ćwiczenie czyni mistrza, więc na tym nie poprzestajemy i trenujemy dalej.

Lucyna Salska

Zobacz również:

Gimnastyka, step
Czytaj więcej
Wróżby andrzejkowe IV b
Czytaj więcej
Dzień Życzliwości i Pozdrowień
Czytaj więcej
Skip to content