herb

Jesienny rajd klasy IIa – „Co ciekawego można zobaczyć w okolicach Wronek?”

Za oknami jesień mruga do nas swoimi złocistymi kolorami i zachęca wszystkich dużych i małych do krótkich i dłuższych wędrówek pieszych.

Z takiego jesiennego zaproszenia skorzystali uczniowie klasy II a, którzy wybrali się na pieszy rajd, aby odkryć ciekawe miejsca w okolicach naszego miasta.

10 października wyruszyli na wędrówkę w nieznane. Pierwsze kroki skierowali do kasy na dworcu PKP, aby samodzielnie zakupić tam bilet na pociąg do Mokrza i udać się nim w krótką podróż. Dla niektórych był to pierwszy raz, kiedy jechali takim środkiem lokomocji. W Mokrzu na dzieci czekało do wykonania pierwsze zadanie – mieli na pieszo dojść do miejscowości Krasnobrzeg. Wszyscy dziarsko ruszyli drogą przez jesienny las, aby dotrzeć do promu na rzece Warcie. W Krasnobrzegu obejrzeli przy okazji pomnik przyrody. Po przepłynięciu Warty promem wyruszyli do Wartosławia – wioski czterech kultur, aby obejrzeć neogotycki kościół pw. Serca Jezusowego, pastorówkę, cmentarz ewangelicki, cmentarz wyznania mojżeszowego, pozostałości po wiatraku koźlarzu, domu młynarza i dowiedzieć się, że Wartosław ma swój herb, bo kiedyś było miastem. Pod koniec swej pieszej wędrówki udali się do lasu, aby zebrać jego jesienne dary – grzyby. Swój rajd zakończyli w wiejskiej świetlicy, przed którą obejrzeli rzeźbę p. Eugeniusza Tacika przedstawiającą dawnych mieszkańców Wartosławia, zjedli drożdżówki i mieli możliwość skorzystania z placu zabaw i boiska sportowego.

Serdecznie dziękujemy Państwu Julii i Arturowi Hibner, że pokazali dzieciom oraz bardzo ciekawie opowiedzieli o najciekawszych miejscach znajdujących się w Wartosławiu.

FABRYKA  NADZIEI  JEST  NIEZAWODNA!!!

wychowawca: Izabela Świniarska

Zobacz również:

Regulamin konkursu plastycznego „Najładniejsza kartka Bożonarodzeniowa”
Czytaj więcej
Klasa 4a na warsztatach MTP oraz w Lumina Parku
Czytaj więcej
Dzień Pluszowego Misia w klasie 2a
Czytaj więcej
Skip to content