herb

Klasa V b zwiedza Muzeum Ziemi Wronieckiej

W środę, 16 listopada 2022 r. uczniowie klasy V b z wychowawczynią zwiedzali Muzeum Ziemi Wronieckiej. Naszym przewodnikiem był pan Piotr Pojasek, który w bardzo ciekawy sposób opowiadał o historii Wronek. Poznaliśmy wiele faktów o naszej miejscowości i jej przeszłości.

Jak możemy przeczytać na stronie Wronieckiego Ośrodka Kultury: „W ciągu dwudziestu lat swego istnienia muzeum zgromadziło blisko 5 tysięcy przedmiotów, tworząc tym samym potężną dokumentację, dającą świadectwo bogatej historii Ziemi Wronieckiej” [https://wokwronki.pl/historia-muzeum.html].

Nasz przewodnik z taką pasją opowiadał, że z przyjemnością wrócimy tam jeszcze raz i już jesteśmy ciekawi kolejnych historii.

Dziękujemy bardzo.

Bożena Turkowska

Zobacz również:

Żywy portret Świętego
Czytaj więcej
Muzyczny debiut naszych pierwszaków
Czytaj więcej
Robimy masło! Klasy piąte w Muzeum Ziemi Wronieckiej
Czytaj więcej
Skip to content