herb

Lekcja w bibliotece

Rozwijanie pasji czytelniczych wśród dzieci to bardzo ważne zadanie w czasach, kiedy komputer i telefon na dobre zagościły w naszym codziennym życiu. Nasza szkolna biblioteka nie poddaje się tym czasom i zaprosiła świetliczaki na spotkanie z książką.

Tematem spotkania była „Legenda o Wronkach”. Dzieci umiejscowiły miasto Wronki na mapie świata, a potem Polski, poznały Herb miasta, a po wskazówkach emblematów wrony odszukały w bibliotece książki związane z naszym miastem. Z wielkim skupieniem słuchały legendy o założeniu Wronek Łukasza Bernadego, odsłuchały krakania wron, a nawet je naśladowały. Po zapoznaniu się z tekstem dzieci układały wiersz o Wronkach, malowały Herb miasta, z puzzli ułożyły dzisiejsze zabytki naszego grodu, a na starych fotografiach rozpoznawały obecne miejsca w mieście. Gościem naszego spotkania była Pani Wicedyrektor Ewa Napierała, która chętnie włączyła się w zadania wykonywane przez dzieci. Na zakończenie odbyła się prezentacja prac.

Spotkanie dało nam dużo radości, a uczennice z Ukrainy obecne na lekcji lepiej poznały miasto, w którym przyszło im żyć. Dzieci zadowolone wróciły do świetlicy i zapewniły, że codziennie będą przychodziły do biblioteki.

Justyna Dojas

Zobacz również:

Żywy portret Świętego
Czytaj więcej
Muzyczny debiut naszych pierwszaków
Czytaj więcej
Robimy masło! Klasy piąte w Muzeum Ziemi Wronieckiej
Czytaj więcej
Skip to content