Przejdź do wersji tekstowej
A++ A+ A A A A A

Nasze siatkarki Mistrzyniami w Poznaniu

2015.01.20VIII Otwarte Mistrzostwa Poznania

W niedzielę 18.01.2015 r. w Mosinie odbyły się VIII Otwarte Mistrzostwa Poznania w mini siatkówce dziewcząt.  Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny:

”Trójki” – Joanna Fojud, Joanna Basiewicz, Kinga Ratajczak, Wiktoria Dopierała

”Dwójki” – Aniela Łabojewska, Ilona Rekruciak.

W turnieju dwójek uczestniczyło 28 zespołów. Dziewczynki po rozegraniu kilku spotkań z zespołami z Gostynia ,Nekli, Wrześni, Rokietnicy, Rogalinka, Piły ostatecznie uplasowały się na 16 miejscu, choć mogły zdobyć znaczne wyższe miejsce ale zabrakło odrobiny szczęścia ( przegrane były minimalne).

Na drugim boisku do rywalizacji w kategorii Trójek  przystąpiło 21 zespołów m.in. z Gostynia, Poznania, Wrześni, Rokietnicy, Rogalinka, Rogoźna, Kiekrza, Piły. Zespoły podzielono na 3 grupy po 5 zespołów i jedną z 6 zespołami.  Z grupy B awans uzyskały drużyny UKS Jedynka Września oraz SP Nr 2 Wronki.  Następnie zespół z Wronek rywalizował w grupie 4 zespołowej (ćwierćfinał) gdzie uległ tylko zespołowi UKS Krosiata Kiekrz. W pozostałych spotkaniach zespół pokonał SP 15 Poznań I oraz SP Poznań II i uzyskał awans do najlepszej czwórki turnieju.

W półfinale naszym przeciwnikiem był zespół UKS Jedynka Września ( w grupie przegrałyśmy z tą drużyną 11-7). Grając bardzo pewnie pokonałyśmy zespół z Wrześni i zasłużenie awansowałyśmy do finału  gdzie grałyśmy ponownie z drużyną UKS Krosiata Kiekrz.

Rewanż udał się znakomicie gdyż pokonałyśmy zespół z Kiekrza 11-5 i zostałyśmy Mistrzyniami VIII Otwartych  Mistrzostw  Poznania w kategorii trójek !!!

 

                                                                                                                             Małgorzata Anioł