Dzień ziemniaka i Dzień Chłopaka w kl. 1 e

2015.10.02

29 września 2015 r. zgodnie z tradycją naszej szkoły powitaliśmy jesień „Świętem pieczonego ziemniaka”. Wcześniej pani opowiedziała nam o wykopkach i  zwyczaju pieczenia ziemniaków w ognisku. Rozmawialiśmy o potrawach z ziemniaków i wykonaliśmy piękne kukiełki z tego warzywa. Następnie poszliśmy na boisko szkolne, gdzie rodzice przygotowali już dla nas pieczone na grillu kiełbaski i ziemniaki. Zanim jednak usiedliśmy do stołu , odbyły się wesołe zabawy z ziemniakiem w roli głównej, tj. wyścigi, sadzenie ziemniaków itp. W tym dniu świętowaliśmy też Dzień Chłopca, dla których przygotowaliśmy małe niespodzianki. Jak wspaniale bawiliśmy się przedstawiają zdjęcia, które można obejrzeć.

Uczniowie kl. 1 e z wychowawczynią