Wizyta uczniów 1c w gabinecie weterynarza

2015.11.02

W minionym tygodniu uczniowie Ic poszerzali swoje wiadomości o opiece nad zwierzętami. Dowiedzieli się m.in. jak karmić zwierzęta, jak o nie dbać oraz jak bronić się przed agresywnym psem. Na podsumowanie cyklu zajęć pierwszaki wybrali się z wizytą do pobliskiego gabinetu weterynaryjnego na ulicy Poznańskiej. Pani Emilia oprowadziła dzieci po sklepie, opowiedziała o wybranych artykułach, zapoznała z salonem strzyżenia psów i opowiedziała jak przebiega strzyżenie czworonogów. Następnie uczniowie odwiedzili panią weterynarz, która opowiedziała o swojej pracy, zapoznała dzieci z podstawowymi narzędziami weterynaryjnymi, a na koniec każde dziecko mogło przy pomocy stetoskopu posłuchać bicia serca przyjaciela człowieka, w tym przypadku berneńskiego psa pasterskiego o imieniu Zafira.