Wycieczka do Stodolska i Rakoniewic

2015.11.23

W piątek 20 listopada klasa I a i II d wybrały się na wspólną wycieczkę. Najpierw udały się do małej fabryki bombek, by z uwagą śledzić kolejne etapy produkcji szklanych ozdób, poczynając od etapu ich dmuchania, srebrzenia, malowania i misternego ozdabiania, a na etapie pakowania kończąc.

Po bardzo pasjonującym pokazie procesu powstawania bombek, każde dziecko mogło zakupić wybraną bombkę ze swoim imieniem oraz odwiedzić magazyn z pięknymi ozdobami ze szkła.

Drugim, równie atrakcyjnym punktem naszej wyprawy było zwiedzanie Wielkopolskiego Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach, które mieści się w zborze ewangelickim.

W muzeum zgromadzono około 4 tysięcy eksponatów, wiele z nich dzieci mogły zobaczyć. Poznały dawne sposoby alarmowania w razie pożaru. Były w Wozowni, gdzie zobaczyły zabytkowe wozy strażackie. Oprócz tego każde dziecko mogło przymierzyć hełm strażacki i pobyć przez chwilę w  samochodzie strażackim. Ponadto dzieci zwiedziły: Salę Mundurów i Sztandarów, Salę Medalierską, Salę Przyrodniczą ze zgromadzonymi tam okazami, podarowanymi przez Albina Łąkowskiego, były tam  między innymi wypchane zwierzęta, poroża, jajka, zdjęcia. Na zakończenie wizyty w muzeum, na pamiątkę wyjątkowo interesującego  wyjazdu wykonaliśmy wspólne zdjęcie.

Agnieszka Gołąbek