W klasie 1 e zapachniało świętami-pieczemy pierniki

2015.12.09

Już 7 grudnia poczuliśmy w klasie atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. A wszystko dlatego, że piekliśmy pierniki. Najpierw zmagaliśmy się z wałkowaniem ciasta , a następnie za pomocą foremek odciskaliśmy z niego kształty choinek, gwiazdek, serduszek i dzwonków. Kiedy upiekły się pierwsze pierniki wspaniały zapach roznosił się po szkole, a my nie mogliśmy się juz doczekać pierwszej degustacji . Następnie ozdabialiśmy nasze wypieki lukrem i kolorowymi posypkami. Pierniki będą ozdobą i przysmakiem na stole wigilijnym podczas naszego klasowego spotkania opłatkowego. Pragniemy serdecznie podziękować babci Wojtka za przygotowanie ciasta piernikowego i mamie Piotrka za pomoc przy lukrowaniu i pieczeniu pierników.

uczniowie kl.1e z wychowawczynią