Spotkanie wigilijne w klasie II d

2015.12.29

W czwartek  wieczorem,17grudnia do naszej klasy zawitali rodzice, by obejrzeć przedstawienie zatytułowane ,,Magia świąt``,

w którym nie zabrakło informacji o pięknych, polskich tradycjach bożonarodzeniowych. Ciekawostki o świątecznych zwyczajach przeplatały się z  nastrojowymi utworami śpiewanymi przez dzieci. Oprócz tego goście mogli zobaczyć barwną prezentację multimedialną, która stanowiła swego rodzaju tło podczas występów dzieci, a jednocześnie stała się bardzo dobrym dopełnieniem całości.

Po przedstawieniu dzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia, a potem  zasiedliśmy do stołu, częstowaliśmy się słodkościami, kawą i sokiem. Później śpiewaliśmy kolędy, a potem nadszedł czas na moment, który wszyscy bardzo lubią-wręczanie upominków. Dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane pudełko-choinkę ze słodką niespodzianką, a same otrzymały między innymi słowniczek ortograficzny, z którego będą niebawem korzystać.

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, dzieci bardzo dobrze prezentowały swoje zdolności aktorskie i wokalne.

Serdecznie dziękuję Pani Magdalenie  i Pani Anecie za pomoc w przygotowaniu spotkania, w zorganizowaniu poczęstunku i upominków.

Agnieszka Gołąbek