Świątecznie w 1c

2016.01.04

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia uczniowie Ic rozpoczęli już pod koniec listopada ucząc się pastorałki „Bosy pastuszek”. Przez cały miesiąc uczyli się również innych kolęd i pastorałek. Dużo rozmawiali o zwyczajach świątecznych w Polsce i na świecie, o możliwościach niesienia pomocy potrzebującym, zarówno ludziom jak i zwierzętom. Wykonywali wiele pięknych ozdób i dekoracji świątecznych, a w  przeddzień klasowej Wigilii dekorowali pierniki.  Dzień klasowej Wigilii był pewnego rodzaju sprawdzianem dla nich, ponieważ sami musieli przygotować wigilijny stół oraz opowiedzieć, co i kiedy jest potrzebne podczas Wigilii. Następnie dzieci wysłuchały słów pisma świętego, połamały się opłatkiem, zaśpiewały kolędy przy choince i zaprosiły do swojego stołu gościa w czerwonym ubranku, który w podzięce za gościnę wręczył im upominki.

Pierwsza klasowa Wigilia w Kornelówce bardzo podobała się dzieciom, co widać na załączonych obrazach.