Zapachniało w klasie IIb miodem, goździkami i cynamonem

2016.01.10

Dzień 18 grudnia 2015 roku w klasie IIb zapowiadał się bardzo ciekawie. W tym dniu , oprócz dzieci,  wzięły udział w zajęciach trzy mamy:  pani Agnieszka Ratajczak, pani Violetta Suchowiejska oraz pani Magdalena Śniegowska, które przyniosły ze sobą pachnącą  miodem, goździkami i cynamonem kulę.  Okazało się,  że było to ciasto na pierniki.

Wszyscy szybko zakasali rękawy i wzięli się do pracy. W ruch poszły wałki do ciasta. Szybko słodka kula zamieniła się w cienkie placki, a z nich dzieci wykrawały choinki, aniołki, renifery, gwiazdki i inne cuda, które szybko nikły w ciepłych ramionach piekarnika. Jeszcze gorące pierniczki były  smarowane lukrem i przyozdabiane według pomysłów dzieci.

Gdy pierniki były gotowe,  dzieci wspólnie z mamami  pięknie je zapakowały i każde z  uczniów  zaniósł tego dnia do swojego domu pachnący symbol nadchodzących świąt.

Serdecznie dziękujemy mamom za przygotowanie ciasta, pomoc w wypiekaniu   pierników i ich pakowanie.