Zdrowo karnawałowo w Ic

2016.02.19

Karnawał to czas radości, zabawy i przede śmiesznych przebrań.

Uczniowie Ic  uwielbiają się bawić i przebierać. Pokazali to już kilkakrotnie m.in. w Dniu Życzliwości czy Dniu Śmiesznych Przebrań. I balik karnawałowy był dla nich możliwością zaprezentowania siebie w innym świetle.

Jednak poza możliwością założenia wymarzonego kostiumu, tegoroczny balik karnawałowy odbył się pod hasłem „Coś słodkiego i zdrowego”. Uczniowie samodzielnie przygotowali zdrowe słodkości na swoją imprezę. Były to galaretka truskawkowa, pianka z galaretki i serka homogenizowanego oraz sałatka owocowa. Pianka, która początkowo nie przemawiała do dzieci choćby pod kątem kolorystycznym była tak smakowita, że uczniowie zabierali ją do domu. Podczas przygotowywania sałatki owocowej dzieci zaskoczyły niejednokrotnie m.in. różnorodnością owoców oraz dodatkami do nich. Przygotowanie przekąsek sprawiło im mnóstwo radości, z dużym zaangażowanie podeszli do pracy, a dzięki temu zdobyły też garść cennych informacji dotyczących wartości zdrowotnej powyższych łakoci.