Szlachetne zdrowie – innowacja pedagogiczna.

2016.03.13

Dnia dziewiątego marca, podczas tzw. Drzwi Otwartych uczennice naszej szkoły zachęcały rodziców do zmiany złych nawyków żywieniowych swoich dzieci, poprzez degustację przygotowanych przez nie zdrowych przekąsek. Pomysł narodził się w związku z realizowaną w naszej szkole innowacją pedagogiczną „Szlachetne Zdrowie”.

Głównym celem ww. innowacji jest:

·         Uświadomienie uczniom naszej szkoły oraz ich opiekunom, że główną przyczyną nadwagi i otyłości wśród dzieci i młodzieży w Polsce są złe nawyki żywieniowe.

·         Promocja wśród uczniów naszej szkoły zasad zdrowego i świadomego komponowania smacznych i zdrowych posiłków.

·         Pokazanie różnorodności dostępnych produktów oraz pokarmów, dzięki którym, możliwy jest kompromis pomiędzy jedzeniem zdrowym i smacznym.

·         Utrwalanie odpowiedzialnych postaw związanych z niemarnowaniem jedzenia, z prawidłowym oraz świadomym kupowaniem, przygotowywaniem i przechowywaniem żywności.

I. Dąbrowska

E. Garstecka - psycholog