Wycieczka do Szreniawy uczniów z klas I a i II d

2016.03.16

W piątek 11 marca wybraliśmy się na długo oczekiwaną przez wszystkich wycieczkę. Po dwugodzinnej podróży autokarem przywitał nas miły pan w przebraniu zająca.

Najpierw obejrzeliśmy przedstawienie,, O dwóch gospodyniach’’, w którym wystąpiły: Marianna z Sieradza i Zofia z Wielkopolski. Bohaterki prezentowały zwyczaje wielkanocne właściwe dla ich miejsca zamieszkania.

Po spektaklu dzieci zjadły śniadanie i otrzymały ciepłą herbatę. Później malowały farbami wydmuszki z gęsich jaj i tworzyły pierwsze w tym roku pisanki. Kiedy pisanki wyschły, zostały zapakowane do ozdobnych pudełek, każde dziecko mogło zabrać swoje dzieło do domu. Dzieci mogły kupić także pamiątki dla swoich bliskich i dla siebie.

Na koniec udały się do obory i zobaczyły tam wiele zwierząt hodowanych przez człowieka na wsi.

Wyjazd do Szreniawy był udany, wróciliśmy do Wronek pełni wrażeń, zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia.

Agnieszka Gołąbek i Renata Śliwa