Klasa II c gra w kolory z Calineczką

2016.04.11

7 kwietnia  po raz kolejny odwiedziliśmy Poznań.  Zaczęliśmy od lekcji muzealnej w Galerii Malarstwa i Rzeźby Muzeum Narodowego. Tematem lekcji była „Gra w kolory”. Przemiła pani Basia wprowadziła nas w świat kontrastów, barw podstawowych, pochodnych,  ciepłych i zimnych. Najpierw wskazywaliśmy je na wybranych obrazach, a podczas warsztatów sami tworzyliśmy prace w zawężonej palecie barw. Pani Basia podziwiała nasze zaangażowanie i wiedzę. Z muzeum spacerem przeszliśmy do Teatru Animacji. Z dużym zainteresowaniem obejrzeliśmy spektakl oparty na motywach baśni Andersena pt. „ Calineczka ”. Bardzo podobały nam się kostiumy aktorów i piękne piosenki. Jak zwykle ciekawa była rozmowa z aktorami po spektaklu. Przeżycia z wycieczki doskonale wpisały się w nasze szkolne zajęcia, ponieważ kolejne dni nauki poświęciliśmy różnym dziedzinom sztuki i instytucjom kultury. Podróże kształcą - potwierdzany!

Uczniowie klasy II c i wychowawczyni Beata Tomczak