Warsztaty żywieniowe

2016.04.18

W ramach realizacji projektu edukacyjnego „Szlachetne zdrowie” członkowie koła żywieniowego naszej szkoły w dniu 14.04.2016r. brali udział w warsztatach, zorganizowanych przez Katedrę Technologii Żywienia Człowieka przy Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.  Warsztaty  - „Poznajemy owoce południowe” - miały charakter teoretyczno – praktyczny. Uczniowie mieli okazję poznać różne gatunki owoców południowych, ich kształt, strukturę i walory smakowe. Następnie wykorzystując poznane smaki owoców uczniowie samodzielnie komponowali, wykonywali oraz degustowali przygotowane przez siebie koktajle owocowe.

Warsztaty określić należy, jako udane przedsięwzięcie. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach bardzo aktywnie wykazując się dużą ciekawością i zainteresowaniem tematem zajęć.  Rozwiązywali tematyczne quizy podsumowujące warsztaty.

W tym miejscu słowa uznania należą się prowadzącym zajęcia pani mgr Monice Przeor i panu mgr Bartoszowi Kulczyńskiemu za fachowość i wspaniałą atmosferę panującą na zajęciach warsztatowych.

Opiekun

I. Dąbrowska