Happening

2016.05.12

Z okazji Tygodnia bibliotek 11 maja 2016 r. po raz kolejny został zorganizowany happening promujący biblioteki i czytelnictwo w Polsce, szczególnie  dla  dzieci i młodzieży. Organizatorami była Biblioteka we Wronkach wraz z Wronieckim Ośrodkiem Kultury i Szkoła Podstawowa nr 2 we Wronkach. Dzieci z klas  I - III  ubrane w piękne bajkowe stroje utworzyły barwny korowód i przemaszerowały ulicami miasta do Parku im. Cyryla Sroczyńskiego. W rękach trzymały transparenty z hasłami, kolorowe balony i karteczki z tytułami ulubionych książek. Po krótkim wprowadzeniu przedstawiciele z poszczególnych klas prezentowali  hasła o roli książki w życiu człowieka. Następnie odbyły się popisy czytelnicze uczniów z klas drugich i trzecich. W wykonaniu dzieci z klasy I e obejrzeliśmy dwie scenki z popularnych bajek "Wróżki " oraz " Kopciuszek". Pan Burmistrz Robert Dorna przeczytał wiersz pełen humoru pt. " Kurczę blade ". Z wesołą muzyką na ustach " poszliśmy do ZOO " naśladując zwierzęta z wierszy Jana Brzechwy. Happening  zakończyła piosenka " Cała Polska czyta dzieciom". W górę poszybowały dwa balony z okazji II wronieckiego happeningu.