Wycieczka do Poznania

2016.05.19

W czwartek 19 maja uczniowie z klasy Ia i IId wybrali się na wspólną wycieczkę do Poznania. Najpierw wszyscy udali się do Manufaktury Cukierków,, Karmelkowo`` przy Starym Rynku. Dzieci mogły zobaczyć proces powstawania karmelu, a następnie każde z nich mogło własnoręcznie uformować własnego lizaka. Trzeba podkreślić, że ciepłe lizaki mają niepowtarzalny smak. Po wizycie w ,,Karmelkowie`` spacerowaliśmy po Starym Rynku, gdzie wykonaliśmy między innymi pamiątkowe zdjęcie z koziołkami. Potem znaleźliśmy miejsce, gdzie wszyscy zjedli śniadanie, by nabrać siły do dalszej wędrówki. Później udaliśmy się do Ogrodu Botanicznego, by pod okiem pań edukatorek uczestniczyć w zajęciach terenowych i w warsztatach zatytułowanych ,,Pracowite życie pszczół``. Dzieci wykonały pszczołę zgodnie ze  wskazówkami prowadzącej zajęcia oraz w bardzo ciekawy sposób poznawały ciekawostki z życia pszczół, przemieszczając się w różne miejsca ogrodu.

Na koniec wycieczki udaliśmy się do Mac`Donalda. Wyjazd był udany, dzieci zadowolone i bogatsze o nowe doświadczenia i przeżycia wróciły do domu.

W przyszłości chcielibyśmy jeszcze raz pojechać do Ogrodu Botanicznego, ale w innej porze roku, bo naprawdę warto.

Dziękujemy wszystkim rodzicom-opiekunom, którzy towarzyszyli nam podczas kolejnej wyprawy, szczególnie Pani Basi za podejmowanie zdecydowanych i przemyślanych działań na rzecz wszystkich dzieci.

Wychowawczynie klas:

Renata Śliwa i Agnieszka Gołąbek