LEKCJA OTWARTA W KLASIE I a

2016.05.30

We wtorek, 17 maja 2016 roku, odbyła się ,,Lekcja Otwarta” dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Zajęcia zintegrowane w klasie I a przeprowadziła Renata Śliwa. Tematyką zajęć zatytułowanych „Co wiem o Polsce?”  było utrwalenie poznanych wiadomości o naszym kraju. Uczniowie w formie zabawy, dramy rozpoznawali polskie symbole narodowe, odgadywali nazwy legend na podstawie plansz z ilustracjami. Pracując w grupach inscenizowali poznane legendy. Pracowali z mapą fizyczną i konturową Polski. Układali z puzzli herby miast i numerowali kolejne stolice Polski. Odgadywali nazwy zabytków miast -segregując widokówki i podpisy. Tańczyli przy piosence ,,Płynie Wisła, płynie”. Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach; wykazali się bogatą wiedzą o Polsce.