herb

Pierwsza wizyta uczniów klas I-III w Bibliotece Publicznej we Wronkach

W tym półroczu uczniowie klas I-III będą brali udział w cyklicznych spotkaniach czytelniczych w Bibliotece Publicznej we Wronkach w ramach realizacji zadań ze szkolnego projektu czytelniczego pt. „Posłuchaj, poczytam ci coś…” dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Takich spotkań ma być cztery.

Pierwsze spotkania już się odbyły. Każda klasa udała się na wycieczkę do biblioteki, gdzie dowiedziała się jak założyć kartę czytelniczą, w jaki sposób wypożycza się książki i jak należy z nimi postępować. Dzieci miały też okazję również sprawdzić, jakie działy książek są w bibliotece, poszukać ciekawej dla siebie lektury i zagłębić się w jej fragmentach. Posłuchali także niektórych ciekawostek z życia starożytnych dzieci mieszkających w Rzymie z książki pt. „Myślisz, że tak ci źle? Życie dzieci w starożytnym Rzymie” autorstwa Chae Strathiego i Marisy Morea czytanych przez panią bibliotekarkę.

Serdecznie dziękujemy za zorganizowanie spotkania pani Weronice Kwicie oraz pani Karolinie Stróżyńskiej-Matuszewskiej i z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie! 🙂

Izabela Świniarska

Zobacz również:

Wycieczka klas 7A, 8A i 8B do do Palmiarni Poznańskiej oraz parku trampolin Stacja Grawitacja
Czytaj więcej
Święto liczby Pi.
Czytaj więcej
Wyjazd klas piątych do Poznania
Czytaj więcej
Skip to content