herb

Rajd z Fabryką Nadziei – czyli DAJ PRZESTRZEŃ I BĄDŹ BLISKO

Kolejny fantastyczny rajd oddziału przygotowawczego młodzieży Kornelówki za nami. Tym razem wyruszyliśmy pociągiem z wronieckiego dworca PKP do Mokrza. A stamtąd pieszo przez Puszczę Notecką do Krasnobrzegu. Następnie przeprawa promem przez Wartę do Wartosławia. A z promu na plażę nad Jeziorem Pożarowskim. Tam czekał nas relaks, zabawa i… pyszne drożdżówki z rabarbarem.

Oczywiście, jak zawsze wiele się nauczyliśmy. Od samego wejścia do pociągu. Na moście kolejowym z innej perspektywy zobaczyliśmy Wronki, okolice. W drodze z Mokrza dowiedzieliśmy się, czym różni się puszcza od innych obszarów leśnych. Jak na podstawie mchu na drzewie poznać, gdzie jest północ, południe, wschód, zachód. W Krasnobrzegu zobaczyliśmy, jak wygląda pomnik przyrody. Przy okazji przytaczania legendy o tym, jak Napoleon pił kawę pod tamtejszym (byłym) dębem – poznaliśmy dzieje wojsk napoleońskich w okolicach. Na przeprawie na Warcie młodzież poznała, jak działa prom rzeczny; gdzie był kiedyś drewniany most. Przede wszystkim zaś jednak BUDOWALIŚMY RELACJE z młodzieżą. W myśl zasady: daj przestrzeń i bądź blisko.

Serdecznie dziękujemy Pani Julii Hibner i Panu Arturowi Hibnerowi za organizację tak pięknej wycieczki 🙂

Zobacz również:

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022
Czytaj więcej
Wakacje 2022
Czytaj więcej
Przekazanie władzy nowej RSU oraz podsumowanie roku szkolnego
Czytaj więcej
Skip to content