herb

Robimy masło! Klasy piąte w Muzeum Ziemi Wronieckiej

W środę, 23 listopada klasa V b (pod opieką pani Bożeny Turkowskiej i pana Michała Trofimiuka) oraz klasa V a (pod opieką pań: Elizy Paszyk i Justyny Dojas) udały się do Muzeum Ziemi Wronieckiej. Tam pani Daria Wajdeman-Waszyńska opowiedziała nam o zawodach już dziś rzadkich (takich jak: rymarz, bednarz czy zdun, ale także: stolarz, szewc, krawiec), pokazała nam narzędzia, jakimi niegdyś pracowali rzemieślnicy, przekazała ciekawe opowieści z historii wronieckich cechów rzemieślniczych. Uczniowie mieli okazję spróbować, jak używało się dawnych narzędzi, a także… zrobić w kierzynce masło! Satysfakcja i radość były ogromne – nie codziennie można zjeść bułę ze świeżutkim, własnoręcznie wykonanym masłem.

Dziękujemy Pani Darii Wajdeman-Waszyńska za niezwykle ciekawą i pouczającą przygodę 🙂

Zobacz również:

Regulamin konkursu plastycznego „Najładniejsza kartka Bożonarodzeniowa”
Czytaj więcej
Klasa 4a na warsztatach MTP oraz w Lumina Parku
Czytaj więcej
Dzień Pluszowego Misia w klasie 2a
Czytaj więcej
Skip to content