herb

Wizyta klasy I b i II a w Muzeum Narodowym w Szreniawie i Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach – 15 grudnia

Jak co roku, w okresie przedświątecznym Muzeum Narodowe Rolnictwa organizuje pokazy edukacyjne dla dzieci, poświęcone tradycjom związanym ze Świętami Bożonarodzeniowymi i z tej edukacyjnej propozycji postanowili skorzystać uczniowie klasy I b i II a wraz z wychowawczyniami.

Podczas wizyty w muzeumnajmłodsi uczestniczyli w przedstawieniu o tematyce bożonarodzeniowej pt. „Jak Mrozik i Śnieżynka przygotowali wyjątkowe prezenty” w wykonaniu „Dobrego Teatru” oraz w warsztatach, na których tworzyli świąteczną ozdobę – własnoręcznie malowaną szklaną bombkę, którą zabrali ze sobą do domu, aby powiesić na świątecznym drzewku. Odwiedzili także szopkę bożonarodzeniową z rzeźbami naturalnej wielkości i żywymi zwierzętami. Mieli również okazję podejrzeć pracę Twórców Ludowych, a nawet zakupić drobiazgi, które są ręcznie przez nich wykonane. Swoją wizytę zakończyli w oborze, obserwując z bliska i aktywnie słuchając opowieści o mieszkających tam zwierzętach – wołach, koniach, krowach, owcach, kozach i królikach.

Drugim muzeum, do którego udali się tego dnia uczniowie klasy I b i II a, było Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach. Tam uczestnicy wycieczki mogli zobaczyć w byłym zbiorze ewangelickim wozownię starych wozów strażackich, ekspozycję podręcznego sprzętu strażackiego oraz sztandarów i motopomp. Mieli też możliwość wejścia do wozu strażackiego marki „Star” oraz ślizgu po specjalnej rurze, po której strażacy zjeżdżają, by szybciej ruszyć do pomocy potrzebującym. Obejrzeli również zbiory przyrodnicze pana Albina Łęckiego – preparowane ptaki i drobne ssaki, własnoręcznie namalowane obrazy przyrodnicze oraz zbiór jaj ptasich.

Wychowawczynie: Lucyna Salska i Izabela Świniarska

Zobacz również:

Święto Patrona
Czytaj więcej
Zajęcia taneczne w ferie
Czytaj więcej
Z życia świetlicy…
Czytaj więcej
Skip to content