Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kornela Makuszynskiego

Klasy siódme w Trójmieście

9 i 10 czerwca klasy siódme spędziły nad morzem – pojechały na wycieczkę do Trójmiasta.

Pierwszego dnia zwiedzanie z przewodniczką zaczęliśmy od Westerplatte, skąd popłynęliśmy w rejs statkiem na Długi Targ w Gdańsku. Tam dowiedzieliśmy się naprawdę dużo o historii Gdańska i zobaczyliśmy: nadbrzeże, Dwór Andrusa, Żuraw, fontannę Neptuna i Kościół Mariacki.
Po zakwaterowaniu się w Brzeźnie mieliśmy jeszcze cały piękny, słoneczny wieczór na spacer i zabawę na bałtyckiej plaży.

Drugiego dnia odwiedziliśmy słynną Stocznię Gdańską i Europejskie Centrum Solidarności (z tamtejszego tarasu rozpościerał się imponujący widok na stocznię i Kanał Portowy). Następnie pojechaliśmy do Sopotu, gdzie spacerowaliśmy po molo i ulicy Bohaterów Monte Cassino. Na zakończenie wycieczki odwiedziliśmy Gdynię – Skwer Kościuszki oraz „Dar Pomorza”.

 

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności