Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kornela Makuszynskiego

Święto Szkoły

1 czerwca 1981 r. nasza Szkoła zyskała patrona – tego dnia szkoła otrzymała imię Kornela Makuszyńskiego, dostaliśmy też sztandar, przed głównym wejściem odsłonięto pamiątkową tablicę, w holu na I piętrze odsłonięto tablicę z popiersiem naszego Patrona, a sala nr 5 stała się odtąd „Salą Patrona”.

Od tamtego czasu – co roku na początku czerwca obchodzimy Święto Szkoły, na pamiątkę tego wydarzenia. Podczas tej uroczystości też co roku rozpoczyna się kadencja nowej Rady Samorządu Uczniowskiego, poprzedzona wyborami do samorządu. 

4 czerwca 2025 r. odbyło się Święto Szkoły. Podczas uroczystego apelu podziękowaliśmy ustępującej RSU za ich pracę w minionym roku szkolnym. Poznaliśmy też nowy skład samorządu (któremu od dziś będzie przewodniczył Miłosz Anioł), nowy poczet kwiatowy oraz poczet sztandarowy. Po złożonym przyrzeczeniu i uroczystym przekazaniu sztandaru nowemu pocztowi przyszedł czas na występy z okazji Dnia Dziecka i Dni Europejskich: piosenki, układy choreograficzne i scenki w językach: angielskim, niemieckim i ukraińskim.

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności