herb

„Niesamowity świat higieny jamy ustnej”

„Niesamowity świat higieny jamy ustnej” to ogólnopolski program edukacji stomatologicznej, przygotowany przez Instytut Blend-a-med Oral-B.  Udział  w programie wzięli uczniowie klas pierwszych. „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” powstał, aby przekazać dzieciom niezbędną wiedzę na temat higieny jamy ustnej, dbania o zęby, sposobów i częstotliwości prawidłowego szczotkowania zębów oraz przełamania bariery regularnych wizyt stomatologicznych. Uczniowie mają okazję dowiedzieć się, jak ważne jest dbanie o stan zębów już od najmłodszych lat. W ramach programu uczniowie otrzymali arkusze z ćwiczeniami i grami, które pozwoliły im uczyć się o zdrowiu jamy ustnej. Mieli okazję wziąć udział w eksperymencie, który uświadomił im, jak wielką moc ochronną dla zębów ma pasta.  

Skip to content