herb

Obchody Dnia Dziecka klas 1-3 w Deli Parku

Z okazji minionego Dnia Dziecka klasy I-III wybrały się 3 czerwca 2024 roku w miejsce pełne nauki, zabawy i powrotu do przeszłości, czyli do Deli Parku.

Ten park nauki i rekreacji jest podzielony na kilka sekcji. Pierwsza sekcja, którą zwiedzili uczniowie, to ogrody świata oraz miniatury słynnych budowli. Dzieci mogły tu odbyć podróż po świecie, odwiedzając jednego dnia Europę, Afrykę, Azję i Ameryki. W czasie tej „podróży” uczniowie zobaczyli Big Ben, Panteon, Górę Rushmore, Wieżę Eiffla, Taj Mahal i wiele innych budowli (również tych umieszczonych na liście światowego dziedzictwa UNESCO). Wizyta w Parku Miniatur była pigułką architektonicznej i kulturowej wiedzy o świecie.

Idąc dalej, odkryli piękno i tajemnice świata przyrody. Gigantyczne owady, które tu zobaczyli, mają swoje odpowiedniki w lasach Wielkopolskiego Parku Narodowego. W sąsiedztwie Deli Parku mieszkają m.in.: jelonek rogacz oraz kozioróg dębosz, które stały się inspiracją do stworzenia gigantycznych modeli owadów. Ze względu na ich małe rozmiary trudno je zauważyć w czasie rodzinnych spacerów po lesie. Tutaj uczniowie mogli im się dokładnie przyjrzeć i lepiej je poznać. Obok gigantycznych owadów dzieci miały okazję zobaczyć w naturalnych rozmiarach prehistoryczne zwierzęta – mamuty, nosorożce włochate czy tury. Z tabliczek informacyjnych dowiedzieli się sporo ciekawych faktów z życia tych zwierząt, m.in.: jak długo żyły mamuty i czy nosorożce włochate miały bujną grzywę. Kto wie? Może mamut z tutejszego Mini Zoo to krewny Mańka z „Epoki lodowcowej”?

Uczniowie klas I-III odbyli również spacer do podniebnej Eko-Wioski, której głównym elementem jest 250-metrowy pomost zawieszony między drzewami. Na trasie znajdują się domki i tarasy widokowe połączone mostkami. Brzmi znajomo? Przypomina park linowy? Misją Eko-Wioski jest nie tyle zabawa, co edukacja poprzez zabawę i obserwację. Dzięki tablicom informacyjnym dzieci poznały różne partie lasu. Natomiast łamigłówki, które przyszło im rozwiązać na trasie, dodatkowo urozmaiciły zabawę. Odwiedziły też papugarnię, gdzie zobaczyły w pełnej okazałości różne gatunki papug.

To jednak nie koniec atrakcji Deli Parku, w których brały udział dzieci. W czasie tej wizyty dzieci uczestniczyły w warsztatach kulinarnych „Wielkopolskie pieczenie” i własnoręcznie wykonały chruściki, które później zjadły ze smakiem.

Na zakończenie tej wyprawy wszystkie dzieci miały okazję skorzystania z dmuchawców, placu zabaw w kształcie krokodyla oraz mini parku linowego.

Myślimy, a wręcz jesteśmy pewne, że ta wycieczka była dla dzieci fantastyczna!

Zobacz również:

Zakończenie roku szkolnego w klasach 5-8
Czytaj więcej
Zakończenie roku szkolnego w klasach 1-4
Czytaj więcej
Klasa 2a wyrusza na Podhale
Czytaj więcej
Skip to content